Витрати на оплату праці в тарифах на електроенергію збільшено!

11 грудня 2018 року відбулося засідання НКРЕКП, на якому затверджені тарифи на розподіл та постачання електричної енергії, що мають діяти у 2019 році. Перед тим проекти постанов НКРЕКП було схвалено на засіданні НКРЕКП 23.11.2018 року та обговорено на відкритих громадських слуханнях 04.12.2018 року за участю керівників енергокомпаній та представників місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Активну участь в цьому процесі взяла Професійна спілка працівників енергетичної галузі. Голова Профспілки Наталія Лапигіна наполягала на збільшенні витрат на оплату праці енергетиків в структурі тарифів на розподіл та постачання електричної енергії на 2019 рік. В своєму виступі на відкритому засіданні НКРЕКП вона підкреслила, що діючий рівень заробітної плати і обмеження його зростання на коефіцієнт 0,37 не може влаштовувати персонал, окрім того ця позиція обґрунтована і підтримана більшістю енергокомпаній України на громадських слуханнях.

В результаті з 01.01.2019 року відповідно до затверджених постанов НКРЕКП витрати на оплату праці в тарифах в середньому зростуть:

– для ліцензіатів з розподілу електричної енергії на 18,8%;

– для ліцензіатів з постачання електричної енергії на 19,7%.

При цьому тарифна середня заробітна плата з 01.01.2019 року має складати:

– в енергорозподільних компаніях – 11 218 грн.;

– в енергопостачальних компаніях – 11 299 грн.

Тож очікуємо в компаніях підвищення посадових окладів і тарифних ставок персоналу.

До того ж Профспілка запропонувала Національній комісії навесні 2019 року (березень, квітень) зробити перегляд фонду оплати праці в структурі тарифів без застосування коефіцієнту обмеження його зростання. Тому надалі працюємо в цьому напрямку!