На контролі у профспілці

За результатами зустрічей голови профспілки Наталії Лапигіної із керівництвом Фонду соціального страхування України, виконавча дирекція Фонду своїм листом № 5.2-28-1471 офіційно повідомила первинну профспілкову організацію ТОВ “Луганське енергетичне об’єднання” про опрацювання питання щодо виплати допомоги працівникам ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю від нещасного випадку на виробництві. У листі зазначено, що Фонд соціального страхування розробляє нову редакцію «Порядку надання страхових виплат, фінансування витрат на медичну та соціальну допомогу, передбачених загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання для осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території і районів проведення антитерористичної операції» (далі – Порядок).
Нагадаємо, що з 2014 року Фонд соціального страхування неодноразово відмовляв у перерахуваннях коштів в ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» для здійснення виплати допомоги постраждалим (як то має бути згідно затвердженого Порядку), посилаючись на реєстрацію підприємства на непідконтрольній території Луганській області. Було відмовлено енергетикам, які постраждали від вибухів мін і снарядів під час виконання своїх професійних обов’язків на підконтрольній державній владі України території. Вже чотири роки пройшли з перших страшних подій на Луганщині, а люди і досі не отримали виплати по тимчасовій непрацездатності, яка настала внаслідок нещасного випадку на виробництві.
Виконавча дирекція Фонду в особі С. Нестерова своїм листом запевняє, що в новій редакції Порядку, яка вже опрацьовується, буде врахована можливість здійснення вказаних виплат «безпосередньо особі за місцем її проживання (перебування)». Профспілка тримає на контролі це питання і чекає в цьому місяці затвердження правлінням Фонду нового Порядку.