Підвищення фонду оплати праці в структурі тарифів на розподіл та постачання електричної енергії відбулося для більшості енергокомпаній України

18 вересня 2018 року на відкритому засіданні Національної Комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП, Комісія) затверджено підвищення фонду оплати праці в структурі тарифів на розподіл та постачання електричної енергії для більшості енергокомпаній України. З 1 жовтня 2018 року рівень середньомісячної заробітної плати працівників в тарифах повинен зрости на 10% у середньому по енергорозподільних та енергопостачальних компаніях. Це дасть можливість переглянути заробітну плату виробничо-технічному персоналу енергокомпаній в сторону збільшення.

У зв’язку з підвищенням фонду оплату праці здійснено перерахунок витрат, які розраховуються від розміру фонду оплати праці, а саме: витрати на охорону праці (0,5 % від фонду оплати праці), відрахування профспілковим організаціям (0,3 % від фонду оплати праці) та оплата лікарняних (від запропонованого фонду оплати праці).

Найбільше зростання фонду оплати праці в тарифах на електроенергію отримало ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» – 17%, при цьому передбачена тарифна середня заробітна плата на рівні 8086 грн.

Але не всім компаніям пощастило в цей день. З причин відсутності представників місцевих органів влади та державної адміністрації на засіданні НКРЕКП, перегляд тарифів в частині підвищення заробітної плати для компаній: «Одесаобленерго», «Львівобленерго», «Вінницяобленерго», «Чернівціобленерго», «Тернопільобленерго», «Затоцькі електричні мережі» перенесено на інший день.

Нагадаємо, що тарифи на електричну енергію для населення є фіксованими і залишаться незмінними.