Професійна спілка працівників енергетичної галузі звернулась до президента з листом про забезпечення сталої роботи НКРЕКП

Від імені багатотисячних трудових колективів енергопостачальних компаній України Професійна спілка працівників енергетичної галузі звернулась до президента України Петра Порошенка з проханням забезпечити сталу роботу державного регуляторного органу у сферах енергетики та комунальних послуг та якнайшвидше призначити на посади членів Національної Комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП) відповідно до Закону України «Про Національну Комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг».

Завдяки тому, що з 26.03.2018 НКРЕКП не здійснює своїх повноважень через її неповний склад, на даний час не затверджується щомісячний алгоритм перерахування коштів на поточні рахунки енергопостачальних компаній і не розраховуються суми додаткових щодобових відрахувань з поточних рахунків, а діють ті, що встановлені ще у лютому – березні 2018 року. Також не затверджені інвестиційні програми ліцензіатів на 2018 рік, залишені напризволяще гострі проблеми з приводу низького рівня витрат на оплату праці, що був затверджений НКРЕКП у структурі тарифів на електроенергію на 2018 рік, та інше. Таким чином підприємства енергетичної галузі, діяльність, яких регулює НКРЕКП, втрачають ресурси та час, а виконання планів капітальних і поточних ремонтів, технічного обслуговування та реконструкції електричного устаткування відкладається на невизначений термін. Невирішеними залишаються питання гідної оплати праці енергетикам. Все це не дає змогу підприємствам ефективно і якісно здійснювати свою ліцензійну діяльність, залучати до роботи кваліфікованих спеціалістів, впроваджувати мотиваційні програми для персоналу, утримувати соціальну сферу.

Зокрема у листі йдеться про скрутне становище, в якому перебувають енергетики, які працюють в зоні проведення антитерористичної операції на контрольованій органами державної влади України території.

«ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання», яке є найбільшим ліцензіатом у Луганській області з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами та з постачання електроенергії за регульованим тарифом, намагається здійснювати господарську діяльність в зоні бойових дій в умовах відсутності фінансування. Через санкції НКРЕКП з початку 2017 року і до нині працівникам змінено істотні умови праці: встановлено триденних режим роботи, скасовані премії, надбавки, доплати, заохочення тощо. З серпня 2017 року не перераховується єдиний соціальний внесок (ЄСВ) з фонду оплати праці. В наслідок цього працівники лишилися гарантованого соціального пакету. Фонд соціального страхування не зараховує страховий стаж працівникам за місяці, в яких не відбулася оплата ЄСВ, відмовляє у видачі пільгових путівок на реабілітацію після тяжкої хвороби, значно знижує суми допомоги з тимчасової втрати працездатності, а відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 року № 329 працівники втрачають право на призначення житлової субсидії через несплату ЄСВ. Окрім цього, електрообладнання працює в досить жорстких умовах, не проходить планові ремонти, вдвічі зросла аварійність в електромережах, а Луганщина останнім часом надовго опиняється в режимі «енергоострова» від Об’єднаної енергосистеми України. Кожного дня ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» втрачає висококваліфіковані кадри з причин фінансового знекровлення».

В своєму зверненні до Президента Професійна спілка працівників енергетичної галузі, зокрема просить в найкоротший термін назначити на посади нових членів НКРЕКП зі списку кандидатів, які затверджені конкурсною комісією НКРЕКП 14.05.2018 року, з метою відновлення сталої роботи енергопостачальних підприємств.

Голова Професійної спілки працівників енергетичної галузі Наталія Лапигіна, висловлює сподівання, що новий склад НКРЕКП нарешті зверне увагу на проблеми, що накопичилися і знайде справедливе рішення для врегулювання ситуації, яка склалася.