Системний контроль Професійної спілки працівників енергетичної галузі щодо питання страхових виплат, які здійснюються за рахунок Фонду соціального страхування дає свої результати.

Неодноразові звернення Профспілки щодо питання виплати допомоги працівникам ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю від нещасного випадку на виробництві останнім часом стикалися з тим, що засідання Правління Фонду соціального страхування України не відбувалися, а проекти розроблених порядків або змін до них чекали затвердження. Тож на сьогодні Правління Фонду соціального страхування України вимушене розпочати затвердження змін до існуючих порядків надання страхових виплат, які були розроблені дирекцією Фонду ще у першому – другому кварталі цього року.
Таким чином вступила в дію нова редакція Порядку щодо призначення, перерахування та проведення страхових виплат, які здійснюються Фондом соціального страхування, дія якого поширюється на потерпілих від нещасного випадку на виробництві та/або від професійного захворювання, а також осіб, які мають право на страхові виплати в разі втрати годувальника. Також набув чинності новий Порядок фінансування страхувальників для надання ними застрахованим особам допомоги по тимчасовій непрацездатності по вагітності та пологах, на поховання, а також деяких виплат потерпілим на виробництві. Зокрема зміни у порядку направлені на пришвидшення термінів отримання матеріального забезпечення застрахованими особами.
В результаті співпраці Професійної спілки працівників енергетичної галузі та співробітників Фонду соціального страхування України були досягнуті певні домовленості, і на 18 жовтня 2018 року призначене засідання Правління Фонду соціального страхування України, на якому повинна бути затверджена нова редакція Порядку надання страхових виплат, фінансування витрат на медичну та соціальну допомогу, передбачених загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання для осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території і районів проведення антитерористичної операції (Постанова № 20 від 11.12.2014 року). Це дасть змогу постраждалим працівникам від нещасного випадку на виробництві ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» отримати матеріальну допомогу по лікарняним листам ще з 2014 року.
Нагадаємо, що Фонд соціального страхування відмовляв у цих виплатах енергетикам ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання», які постраждали від вибухів мін і снарядів під час виконання своїх професійних обов’язків на підконтрольній державній владі України території.